Nature plastic guardrail - H: 15cm x L: 10m - 3mm thick - green
Nature plastic guardrail - H: 15cm x L: ...
€37.95
€28.79
per unit
Nature plastic guardrail - H: 15cm x L: 10m - 3mm thick - green
Average rating of 0 out of 5 stars
Nature
Art. nr. 201662995
€37.95
€28.79 per unit (incl. vat)
Save 24%
Order now,
shipped tomorrow at the latest
Attention! Only 2 pieces available
- Free delivery from € 50
- Tailored advice from our experts
- Pay safe online
Pay safe with
Product information "Nature plastic guardrail - H: 15cm x L: 10m - 3mm thick - green"
Flexible border edging made of recycled uv-resistant polyethylene, thickness 3mm, from Nature. Easy to install and resistant to rot, shock and temperature changes. Adaptable to all shapes, rectangular or curved, for delineating paths, flower beds, borders and stumps. Easy to apply by digging into the ground or using separately available ground stakes. Size H15cmx10m- color green.
Product specifications
| Color: | Green |
|---|---|
| Fully utilized length in m: | 10 |
| Height in cm: | 15 |
| Length in cm: | 1000 |
| Measure: | L:10 meter x H:15 cm |
| Product group: | Border edges |
| Productvariant: | L:10 meter x H:15 cm |
| Section: | Edging and tiles |
| EAN: | 8711338406311 |
| Weight: | 4.296 kg |
| Contents: | 1 pc |
| Package dimensions: | 20.5L x 15W x 20.5H cm |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Could not translate review. Please try again later
No reviews found. Share your insights with others.