Zucchetta Tromba D'Albenga - Gourd
Franchi Sementi
Art. nr. 137113
Product information "Zucchetta Tromba D'Albenga - Gourd"
- Lange gebogen vruchten die kunnen worden geplukt als kleine courgettes
- Inhoud: 5 gram
Tromba Albenga is a summer gourd with long curved fruits and can be picked as small zucchini, for decoration grow longer.
Sowing time: January to August
Flowering time / Harvest time: May to November
Product specifications
| Crop type: | Zucchini |
|---|---|
| Harvest time: | May, June, July, August, September, October, November |
| Manufacturer code: | 880692 |
| Plant group: | Fruiting vegetables, Courgette |
| Section: | Vegetables |
| EAN: | 8711117806929 |
| Manufacturer Code: | 880692 |
| Weight: | 0.105 kg |
| Contents: | 0.005 kg |
| Package dimensions: | 12L x 0.05W x 17H cm |
Reviews
Login
No reviews found. Share your insights with others.